Fotíme na cestách 3.

06.08.2018

Nepostradatelnými kamarády na našich cestách jsou foťáky. Klasické i (a to hlavně) v mobilu. Fotíme pořád a snažíme si díky fotkám vrýt do paměti i to, co by nám jinak z hlavy po čase vypadlo. Dneska nabízíme třetí díl našeho povídání o tom, co a jak fotíme.

Přečtěte si i další díly

Fotíme na cestách 1.

Fotíme na cestách 2.

Zvířata a breberky

Když to jde, snažíme se foťákem "ulovit" i místní zvířata a všechno, co tam žije. Ne vždycky se k nim ale dostaneme dostatečně blízko, nebo tak, abysme je viděli přímo.

Jídlo

Důležitou součástí našich cest je ochutnávání. Jsme skoro všichni zvědaví a mlsní. Jen brácha Honza má nejradši pořád to samé a vyzkoušené. Ale jídla fotíme taky a často.

Místní lidi

Lidi kolem fotíme někdy schválně, jindy se nám jakoby připletou do fotek. Ale většinou jsou to fotky, které nejvíc ukazují, jaké to kde bylo. A kdo tam žije. A jak tam žije. Jen několikrát nás někdo okřikl, ať ho nefotíme. Nebo se před námi schoval, když si všimnul foťáku. Ale to je normální. A když jsme někde, kde si nejsme jistí, tak se třeba zeptáme, jestli si toho člověka můžeme vyfotit.

Oslavy, festivaly

Někdy se nám podaří dostat se na nějakou místní slavnost. Tam většinou vznikají hezké fotky, které mají i zajímavou náladu. Takže na takové akce chodíme rádi.

Detaily

Všímáme si i různých drobností, detailů, třeba na výzdobě, na domech a tak.


Nejsme profesionálové

Na cestách chceme něco vidět a zažít. Nejezdíme jen kvůli focení. Fotky jsou pro nás něco navíc.

Mluvím o tom proto, že nikdo z nás neumí nastavovat clony a citlivost a všechny tyhle věci na hrozně chytrých foťácích. A že se toho proto ani vy nemusíte bát.

Nejdůležitější je podle nás prostě fotit a snažit se těmi fotkami jakoby psát nějaký příběh. A když se nám občas povede fotka, která dostává hodně lajků, nebo která vypadá jako od profesionálního fotografa, máme z toho o to větší radost.

Tak a to je asi o našem focení všechno. Jestli jsme vás něčím inspirovali, jsme rádi.

Přečtěte si i další díly:

Fotíme na cestách 1.

Fotíme na cestách 2.

Děkuju za sdílení a vaše komentáře.