Létáme s miminkem 1.

20.08.2018

Naší Leontýnce je dva a půl roku. Cestuje asi od měsíce a půl. Tehdy poprvé letěla, bylo to do Španělska. První velkou cestu podnikla, když jí byly čtyři měsíce. Dva týdny jsme v tomhle obytném autě poznávali Dánsko. A zvládla to naprosto v pohodě.

Přečtěte si taky:

Létáme s miminkem 2.

Už jsem mockrát slyšela, že cestovat s malými dětmi se nedá. že to nezvládnou, že jim to škodí a tak.

Nevím.

Podle naší malé sestřičky bych řekla, že je to spíš naopak. Že se díky cestování snadno vyrovnává se vším novým. Že si všude snadno zvyká. Že nefňuká, když nespí ve své postýlce, bez svých hraček a podobně.

Leontýnka s námi od svého narození cestovala mnohokrát letadlem (nejdelší cesta přes 9 hodin na Kubu), různými auty, obytným autem, džípem, na různých lodích, na koni...

Ani jednou jsme neměli nějaký problém.

S mamkou a taťkou jsme pro vás napsali několik rad, jak s malými dětmi cestovat.

Děláme to taky tak a moc nám to pomáhá.

Tři zlatá pravidla

1. Buďte v klidu

Jestliže jsou v pohodě rodiče, budou malé děti taky. Tam kde se rodiče cítí dobře, budou spokojené i malé děti. Důležité je, nepřenášet na děti nervozitu dospělých. Děti pak cestu zvládají mnohem líp.

2. Myslete za roh

Cestujte jako dřív, jen buďte opatrnější. Přemýšlejte o trochu víc napřed a snažte se vyhnout všemu nebezpečnému dřív, než to přijde.

3. Uberte rychlost

S malými dětmi to trvá dýl. Nejde cestovat stejně rychle, jako bez nich. Malé děti jsou rychleji unavené, potřebují delší čas, aby si všechno nové kolem sebe vyzkoušeli a prohlédli. Tam, kde byste bez dětí zůstali den, vydržte alespoň dva, raději tři dny.

Mějte všechno po ruce

My si zvlášť balíme jídlo a pití pro Leontýnku. Počítáme s tím, že pití na palubě dostaneme jen trochu. V poslední době je to běžné. Jeden kelímek a dost. Většinou si občerstvení musíte zaplatit. A jídlo servírované v letadle nemusí být pro malé děti vhodné, i když jde o dětská jídla.

Máme vyzkoušené, že s dětskými jídly nás většinou bez problémů pustí kontrolními rámy na letištích. My vozíme nejčastěji jídla v kapsičkách - ovocné protlaky, termixy a hotová jídla.

V další tašce máme pro sestřičku náhradní oblečení, plínky, hračky, něco na čtení a tak.

A úplně zvlášť vozíme důležité věci, jako jsou letenky, pasy a třeba nabíječky.

Na pití si s sebou vozíme takové plastové rolovací lahve na vodu. Vždycky za kontrolou si je ještě na letišti naplníme. Prakticky na všech letištích, na kterých jsme byli, mají pítka, nebo kohouty s pitnou vodou.

Taky jsme si vyzkoušeli, že se vyplatí být trochu akční. Když potřebujeme, klidně si během letu dojdeme "do kuchyňky" za letuškami pro vodu pro Leontýnku. Ještě se nestalo, že by nás odmítli. A nebo jsme si tam lahvičku vody vzali sami, když tam nikdo nebyl.

Jo a jinak si s sebou jako svačinu vozíme taky nějaké ovoce, na delší cesty si děláme sendviče.


Na další pravidla pro létání s miminky a malými dětmi se podíváme příště.

Přečtěte si taky:

Létáme s miminkem 2.

Děkuju za sdílení a vaše komentáře.