Z BENÁTEK DO ISTANBULU

Vystupujeme na přístavišti San Marco Giardinetti přímo u Náměstí svatého Marka. Jen co se se dav turistů trochu rozestoupil, vidíme jednu z typických benátských atrakcí. Celé Náměstí svatého Marka je pod vodou, na některých místech je vody až po kolena.

"Tak už víte, na co měli ti Číňani ty igelitové boty na nohách?" vítězoslavně zvolá táta a společně pozorujeme, jak si kdo s vodou poradí.

Prostředkem náměstí naštěstí vede asi metr široká lávka, vypadá jako nízké lešení, které se používá na stavbách. Je na ní docela husto, protože se po ní chodí oběma směry a turisté k sobě nejsou příliš ohleduplní.

Sledovat dění na lávkách i kolem nich je docela zábavné. Občas někdo spadne do vody, lidi se tlačí, mluví na sebe, pokřikují a něco si vysvětlují, i když si vůbec nerozumí. Někteří se ve vodě cachtají dobrovolně, přeplněnou lávku obcházejí vodou a čeří hladinu hejnům racků, kteří si poloprázdné náměstí zalité vodou užívají asi nejvíc. Podobně jako děti, které asi větší brouzdaliště nikdy neviděly. S bráchou jim trochu závidíme, ale naše boty k cachtání opravdu nejsou.

OBJEDNÁVKA

Z Benátek do Istanbulu

Po třídenní prohlídce italských Benátek jsme se vydali na výletní lodi postupně do Brindisi, řecké Olympie, tureckého Efezu a Istanbulu a chorvatského Dubrovniku. Po deseti dnech na cestách jsem se domů vrátila plná nezapomenutelných zážitků z míst, kterými doslova prošla historie naší civilizace.

245,00 Kč